Endüstriyel pompa ve elektrik motorlarında Kestirimci Bakım (Predictive Maintenance) hizmetlerimizin temelinde Vibrasyon Ölçümü ve Analizi yer almakla birlikte yalnızca titreşim ölçümü değil, pompa tesislerine özel bir durum izleme sistemi uygulamaktayız.

Takibini yaptığımız işletmelerdeki pompa istasyonları belirli aralıklarla ziyaret edilerek titreşim, debi, basınç, su hızı, yatak sıcaklıkları, kaplin ayarsızlığı, akım vb birçok parametre ölçülmektedir. Ayrıca  tüm elektriksel kontroller, şamandıra kontrolleri, pompaların genel durumları, mekanik/yumuşak salmastra durumu, yağ ve yağlama durumu, havalandırma, gürültü vb kontroller yapılarak kaydedilmektedir.

Kestirimci bakım ekibimiz pompalar konusunda deneyimli en az bir elektrik bir mekanik teknisyeninden  oluşur.

Alınan veriler uluslar arası geçerliliğe sahip Mobius Institute ISO 18436-2 VIBRATION ANALYST: CATEGORY II sertifikasyonuna sahip teknik personel tarafından izlenip analiz edilerek raporlanır.

Kestirimci bakım anlaşması yaptığımız kurum ve işletmelerde yıllardır başarıyla uyguladığımız durum izleme sistemi sayesinde pompa ve motorlarda arızalar oluşmaya başladığı anda tespit edilir ve işletme yetkilisiyle birlikte bakım planlaması yapılarak  ani duruşların, üretim kayıplarının önüne geçilir. Erken teşhis sayesinde arıza henüz başlangıçta giderilebilir ve zincirleme şekilde büyüyerek ekipmanın tamamına zarar vermesi engellenmiş olur. Yedek parça ve işçilik maliyetleri düşer. Yedek parça siparişleri önceden verilerek bakıma hazırlık yapılabilir.

  • Tespit ettiğimiz tüm arızaların giderilmesi de firmamız tarafından yapılabilmektedir.

Daha detaylı bilgi için lütfen arayınız..

 

Lazerli Kaplin Ayarı ve Balans

  • 2000 kg ve 1400 mm çapa kadar rotor ve fan balansları ISO 1940-1 standardına uygun olarak yapılıp raporlanmaktadır.
  • Ekiplerimiz tarafından lazerli kaplin ayar cihazı ile kaplin ayarı yapılarak raporlanmaktadır.